کاندوم نازک چیست؟ باید ها و نباید های استفاده از کاندوم نازک

کاندوم نازک چیست؟

امروزه، تنوع در انواع وسایل بهداشت جنسی بسیار بیشتر از قبل شده است و محدود به یک یا دو مدل خاص نیستند. یکی از محصولات قدیمی و بسیار پرطرفدار بهداشت جنسی، کاندوم است. کاندوم ها به دلیل افزایش نیاز هنگام برقراری رابطه جنسی، در نوع های گوناگونی ساخته می‌شوند. یکی از کاندوم های بسیار پرطرفدار، کاندوم نازک در انواع مختلف است. بسیاری از افراد در هنگام برقراری رابطه از استفاده کاندوم، امتناع می‌کنند. دلیل آن هم کاهش لذت جنسی به دلیل استفاده از برخی کاندوم ها است. دقیقا کاندوم نازک به همین دلیل به جود آمده است.

در ادامه دلایل محبوبیت کاندوم نازک، مزایای آنها، همچنین معایبی که ممکن است با سلیقه برخی سازگار نباشد و نکاتی که قبل از استفاده حتما باید در نظر بگیرید را، بررسی کردیم.

کاندوم نازک از چه موادی ساخته می‌شود؟

یکی از محبوب ترین و در دسترس ترین محصولات بهداشت جنسی، که جهت پیشگیری از بارداری ناخواسته استفاده می‌شود، کاندوم نازک است. مهم ترین دلیل استفاده از کاندوم، دوری از بارداری ناخواسته است. کاندوم پوششی است که با جنس های لاتکس گیاهی و پلی اورتان که همگی ضد حساسیت و سازگار با پوست بدن هستند، تولید می‌شود. علاوه بر بارداری؛ کاندوم از بیماری هایی مثل ایدز (HIV)، زگیل تناسلی (HPV)، سیفلیس، سوزاک و دیگر بیماری های مقاربتی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند.

انواع مختلفی از کاندوم ها در بازار وجود دارد، که کاندوم نازک یکی از آنها است. در انتهای این مقاله به صورت اجمالی نوع های دیگر کاندوم هم معرقی کرده ایم.

کاندوم نازک و جزئیات آن

دیدیم که کاندوم پوششی محافظتی است. تمام مدل های کاندوم، به همین دلیل استفاده می‌شوند. اما تولید کنندگان به دلیل افزایش لذت جنسی، تنوع زیادی را به عنوان مزیت به کاندوم های خود اضافه می‌کنند. به طور کلی هنگامی که از کاندوم استفاده می‌کنید، به دلیل اینکه حرارت کمتری بین آلت مرد و زن در تبادل است، تا حدودی از لذت جنسی کاسته می‌شود. برای اینکه این عیب از کاندوم برطرف گردد، کاندوم نازک با ضخامتی کمتر از نصف دیگر کاندوم ها؛ به وجود آمده اند.

افرادی که از کاندوم نازک استفاده می‌کنند، روی آلت تناسلی خود تقریبا اثری از پوشش اضافی حس نمی‌کنند. ضخامت کاندوم های معمولی در نازک ترین مدل، ۰.۱ میلیمتر است. اما ضخامت در کاندوم های نازک، در ضخیم ترین نوع آن، بیشتر از ۰.۰۴ میلیمتر نمیشود.

ضخامتی تقریبا برابر یک تار موی انسان!

این ضخامت کم، باعث می‌شود حرارت به صورت کامل منتقل شود و لذت جنسی بیشتری حین برقراری رابطه جنسی داشته باشید.

انواع کاندوم نازک

در نوع نازک کاندوم، تنوع کمتری نسبت به کاندوم های غیر نازک وجود دارد. چرا که ضخامت کم اجازه استفاده بسیاری از افزودنی ها را نمی‌دهد. ممکن است کسانی که از کاندوم نازک معمولی استفاده می‌کنند، به دلیل اینکه لذت جنسی بیشتری را تجربه می‌کنند انزال سریع تری داشته باشند. به همین دلیل کاندوم نازک در نوع تاخیری نیز در تولید می‌شود. به غیر از آن، کاندوم نازک طعم دار هم جهت لذت جنسی بالاتر همچنین رضایت جنسی بهتر در هنگام رابطه؛ در بازار وجود دارد.

 • کاندوم نازک مدل تاخیریکاندوم نازک تاخیری
حتما بخوانید  ارگاسم چیست؟ انواع ارضا شدن در زنان و مردان چگونه است؟

کسانی که دچار زود انزالی در رابطه جنسی هستند، معمولا لذت بسیار کمی از رابطه خود می‌برند. همچنین ممکن است بانوان نیز در این روابط؛ اورگاسم را تجربه نکنند و باعث ناراضایتی آنها نیز گردد. به همین دلیل کاندوم های تاخیری گزینه مناسبی برای این افراد است. کاندوم نازک تاخیری حاوی مقداری ماده لیدوکائین و بنزوکائین در انتهای آن(قسمت کلاهک) است که از انزال زود رس جلوگیری می‌کند.

 

 • کاندوم نازک مدل طعم دار

در استفاده این مدل از کاندوم های نازک، به دلیل وجود رایحه و طعم های مختلف در ترکیبات سازنده کاندوم، رابطه جنسی بسیار لذت بخش تری را تجربه می‌کنید. این کاندوم ها در طعم های، شکلاتی، قهوه، انواع میوه ها( موز- انگور- انار و …) هستند. برخی از آنها دارای مقداری روغن گیاهی روی کل سطح کاندوم هستند که از بروز عفونت و قارچ جلوگیری کرده، و همچنین برخی از این عفونت هارا تا حدی برطرف می‌کنند.

برخی از مدل‌ های کاندوم نازک طعم دار، سطح خارجی کاندوم به روغن گیاهی که خاصیت روان کننده دارد، آغشته می‌شوند. این مدل گزینه بسیار مناسبی برای رابطه های جنسی دردناک است.

مزایا و معایب کاندوم نازک

تمامی کاندوم ها، مزیت ها و معایبی دارند که به هر کدام نسبت به دیگری برتری داده‌ است. مزیت های کاندوم نازک شامل موارد زیر است:

 • افزایش بسیار زیاد لذت جنسی
 • مقاومت بالا، برخلاف ضخامت کم
 • در دسترس بودن
 • جلوگیری از بارداری و انتفال بیماری
 • سایز بندی مختلف کاندوم نازک

مواردی مثل جلوگیری از انتقال بیماری و بارداری و سایز بندی؛ در همه کاندوم ها مشترک است. اما کاندوم نازک معایبی هم مثل؛ ایجاد حساسیت در برخی افراد، کاهش نسبی تحرک پذیری در مرد و زن(که در همه کاندوم ها این قضیه وجود دارد، اما کاندوم نازک نسبت به آنها بسیار کمتر است) و همچنین احتمال عدم کنترل نعوذ در استفاده از آن وجود دارد.

نکات مهم هنگام خرید کاندوم نازک

قبل از خرید و استفاده از هر نوع کاندوم باید نکاتی را در نظر داشته باشید، تا هم رابطه لذت بخش تر و هم دردسر کمتری داشته باشید. در خرید کاندوم نازک؛ اولین و مهم ترین نکته خرید سایز مناسب است.

 • سایز بندی کاندوم نازک

به دلیل اینکه، سایز آلت تناسلی هر فرد متفاوت با دیگر افراد است. کاندوم را در سایز های مختلف می‌سازند تا در حین رابطه دچار پارگی یا خارج شدن کاندوم از آلت تناسلی نشوید.

کاندوم نازک در سایز های: کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ تولید می‌شوند.

سایز کاندوم نازکسایز کوچک:

عرض این سایز حدود ۴.۴۴ سانتی متر و و دارای طولی بین ۱۷.۷۸ و ۱۹.۸۱ سانتی متر است.

سایز متوسط یا استاندارد:

معمولا عرض کاندوم‌هایی که سایز استاندارد دارند، بین ۴.۴۴ تا ۵ سانتی متر و طول تقریبی ۱۸.۴۴ تا ۱۹.۸۱ سانتی متر است.

حتما بخوانید  درمان افسردگی قاعدگی و پریودی

سایز بزرگ:

عرض کاندوم‌های سایز بزرگ بیشتر از ۵.۴۴ سانتی متر و طول تقریبی ۱۸.۴۱ تا ۲۰.۵۷ سانتی متر است.

سایز خیلی بزرگ:

این سایز کاندوم ممکن است کمی نایاب باشد، عرض آن حدودا ۶.۹ سانتی متر و طول آن تا ۲۲.۳ سانتی متر است.

 • روان کننده مناسب با کاندوم نازک

کاندوم های نازک به دلیل ضخامت کم آن ها، از جنسی به غیر از لاتکس تولید می‌شوند. در ساخت این کاندوم ها از مواد پلی اورتانی استفاده می‌‌گردد. کاندوم نازک با جنس پلی اورتان، با برخی از روان کننده ها سازگاری ندارد و در صورت استفاده از آن ها ممکن است پاره شوند. به همین دلیل روی کاندوم های پلی اورتان از روغن گیاهی به عنوان روان کننده استفاده می‌شود.

بهتر است در کنار کاندوم نازک از روان کننده استفاده نکنید.

 • تاریخ انقضای کاندوم

قبل از خرید و استفاده از هر کاندومی، حتما به تاریخ انقضای روی بسته بندی توجه کنید. اگر تاریخ مصرف آن گذشته باشد، ممکن است در هنگام برقراری رابطه پاره شود یا حساسیت های پوستی ایجاد کند.

 • از فروشگاه و مراکز معتبر کاندوم تهیه کنید

همیشه برای خرید کاندوم، از طریق داروخانه ها یا مراکز فروش محصولات بهداشتی معتبر اقدام کنید. برخی فروشندگان، کاندوم را به صورت تک دانه‌ای و خارج از بسته بندی به فروش می‌رسانند. به هیچ عنوان کاندوم را به صورت “باز” و خارج از بسته بندی تهیه نکنید.

بهترین برند های کاندوم نازک

در بازار ایران برند های بسیار با کیفیت داخلی و خارجی کاندوم یافت می‌شود. از برند های خوب کاندوم نازک می‌توان به: کدکس(Kodex)، ساگامی(Sagami)، کاپوت(kapoot)، دورکس(Dorex) و دریم (Dream)  اشاره کرد. این برند ها مدت زیادی است که به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع کاندوم و محصولات بهداشت جنسی فعالیت می‌کنند و در بازار ایران محبوبیت بسیار زیادی دارند.

کاندوم کدکس و کاپوت مدل ۳۰ میکرون، از نازک ترین کاندوم های موجود در بازار هستند، که هیچ ماده پلاستیکی ای در تولید آنها به کار نرفته است.

کاندوم نازک کلاسیک آلوئه‌ورا ناچ کدکس، یک محصول صد درصد طبیعی است که علاوه بر ضخامت بسیار کم، یک لایه لوبریکانت در سطح خارجی دارد که گزینه مناسبی به جای استفاده از روان کننده های دیگر است. همچنین رایحه آلوئه ورا در ترکیبات آن سبب افزایش بیشتر لذت جنسی می‌شود.

نحوه استفاده از کاندوم نازک

نحوه استفاده از تمام کاندوم های مردانه به یک روش است. همچنین باید و نباید هایی وجود دارد که در استفاده از کاندوم حتما باید رعایت شود.

 • آموزش استفاده از کاندوم نازکبه هیچ عنوان برای باز کردن بسته بندی از دندان استفاده نکنید تا به آن آسیبی نرسد.
 • قبل از کشیدن کاندوم روی آلت خود قسمت داخلی کاندوم را پیدا کنید. سطح استوانه شکل بیرون زده که بعد از باز کردن کاندوم قابل رویت است را در نظر بگیرید. قسمت داخل استوانه، سطحی است که روی آلت تناسلی قرار می‌گیرد.
 • بعد از قرار دادن داخل کاندوم روی آلت تناسلی، به آرامی کاندوم را تا انتهای آلت تناسلی بکشید.
 • بعد از پایان رابطه و رسیدن به انزال به آرامی سر کاندوم را بگیرید و از روی آلت خارج کنید. سپس انتهای آنرا گره زده و به داخل سطل زباله بیاندازید.
 • در صورت پاره شدن کاندوم در حین رابطه، بلافاصله رابطه را متوقف کنید و از کاندوم دیگری استفاده کنید. ترجیحا از روش های دیگر برای جلوگیری از بارداری نیز استفاده کنید.
حتما بخوانید  خودارضایی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

سایر انواع کاندوم‌ها

گفتیم که کاندوم نازک، تنها یکی از انواع کاندوم می‌باشد. به غیر از آن؛ کاندوم در انواع ساده، تاخیری، طعم دار، خاردار در مدل های مختلف، و زنانه نیز تولید می‌گردد. با توجه به نیاز خود می‌توانید هر کدام را تهیه کنید. برای اینکه انتخاب بهتری در خرید کاندوم داشته باشید، مقاله راهنمای خرید کاندوم را مطالعه کنید. در اینجا به صورت اجمالی کاندوم های دیگر را معرفی می‌کنیم اما در آن مقاله هر کدام را بر اساس نیاز شما دسته بندی کرده و همه ویژگی های آنها را به صورت جداگانه بررسی کردیم.

 • کاندوم ساده

این کاندوم ها در دو جنس، لاتکس گیاهی و پلی اورتان تولید می‌شوند. کاندوم ساده هیچ مزیتی نسبت به دیگر کاندوم ها نداشته و صرفا جنبه پیشگیری از بارداری و بیماری دارد. پر طرفدار ترین و پرفروش ترین کاندوم، کاندوم ساده و کلاسیک می‌باشد.

 • کاندوم تاخیری

کاندوم تاخیری همانوطور که در بالا نیز گفتیم، مناسب افرادی است که از انزال زودرس در رابطه ناراضی هستند. به گفته برخی تولید کنندگان؛ کاندوم تاخیری ۳۰ تا ۴۵ دقیقه انزال را به تاخیر می‌اندازد. خرید و استفاده از کاندوم تاخیری نکاتی دارد که بهتر است برای شناخت بیشتر به این مقاله مراجعه کنید.

 • کاندوم خاردار

کاندوم خاردار برای افزایش لذت جنسی و رسیدن به اورگاسم بهتر در بانوان بسیار مناسب است. این کاندوم ها با داشتن خار هایی بسیار کوچک، باعث افزایش اصطکاک در هنگام رابطه جنسی می‌شود. این اصطکاک بیشتر لذت جنسی بیشتر را همراه دارد.

 • کاندوم طعم دار

کاندوم طعم دار معمولی، تفاوتی با نوع نازک آن ندارد و به جهت افزایش لذت جنسی بسیار مناسب است. اما تنوع طعم در نوع غیر نازک کاندوم طعم دار بسیار بیشتر از نوع نازک آن است.

و در نهایت کاندوم های زنانه

تمام مدل های گفته شده در بالا، برای استفاده در مردان است.کاندوم های زنانه تنها مدلی است که مخصوص آلت تناسلی زنان تولید شده است. این کاندوم ابعاد بزرگتری داشته و در داخل واژن خانم ها قرار می‌‎گیرد. به دلیل استقبال کم و سختی استفاده، همچنین احتمال بروز حساسیت و عفونت در زنان، تنوع در مدل زنانه کاندوم وجود ندارد و فقط در یک مدل تولید می‌شوند.

و آخرین نکته کاندوم ها در هر مدلی، ۱۰۰ درصد از بارداری جلوگیری نمی‌کنند. همیشه درصد خطایی برای آنها در نظر می‌گیرند و احتمال پارگی در همه آنها وجود دارد. اما اگر دنبال یکی از ایمن ترین و در عین حال لذت بخش ترین محصول محافظت جنسی هستید، کاندوم نازک بهترین گزینه برای شما است. در خرید کاندوم نازک حتما نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید تا هم رابطه جنسی لذت بخش تری داشته باشید و هم دردسر های ناخواسته دیگری گریبان گیر شما نشود.