صفر تا صد درمان زود انزالی

زود انزالی چیست و چطور درمان می‌شود
فهرست محتوا

یکی از مشکلات بزرگی که بسیاری از مردان و زنان در حین رابطه جنسی از آن ناراضی هستند زود انزالی است؛ وقتی انزال مرد در مدت کوتاهی (معمولا زیر دو دقیقه) اتفاق میافتد در حالی که هنوز زوج آن به اوج لذت نرسیده است، اصطلاحا میگوییم فرد دچار انزال زودرس یا همان زود انزالی می‌باشد. به طور معمول میانگین زمان انزال در فردی سالم ۵ و نیم دقیقه است، ولی با این حال طول زمان رابطه رضایت‌بخش برای هر دو طرف زوجین، متغیر می‌باشد.

برای پیدا کردن روش درمان مناسب برای فرد مورد نظر، ابتدا باید ریشه‌ی این مشکل را دریابیم؛ در ادامه مقاله با خجالت نکش همراه باشید تا با ۹ دلیل اصلی روانشناختی و غیر روانشناختی که باعث زود انزالی می‌شوند آشنا شویم و بعد از آن به شرح کاربردی‌ترین روش‌های درمان زود انزالی بپردازیم.

انزال در مردان و زنان چگونه صورت می‌گیرد؟

هنگامی که مردی به نقطه اوج لذت جنسی برسد، انزال رخ می‌دهد. رسیدن به اوج لذت جنسی در حین رابطه در میان مردان و زنان متفاوت است؛ انزال در مردان همراه با تراوش و تخلیه مایع منی رخ می‌دهد. این مورد درباره زنان پیچیدگی بیشتری دارد! طبق تحقیقاتی که در مورد انزال زنانه بین زنان ۱۸ تا ۳۹ سال بر پایه نظرسنجی‌های آنلاین صورت گرفته است از بین هر ۱۰ زن، سه نفر  حین رسیدن به ارگاسم (یا همان نقطه اوج شور شهوانی) به انزال نمی‌رسند و ۷ نفر باقی انزال را در طول ارگاسم تجربه می‌کنند. انزال در بانوان به دو صورت رخ می‌دهد؛ حالت اول که از پروستات زنانه نشئات می‌گیرد به شکل انزال مایعی شیری رنگ با حجم کم می‌باشد. حالت بعد هم عمدتا از مثانه نشئات گرفته و بصورت انزال مایعی شفاف در حجم بالا است.

زود انزالی چیست؟

هنگامی که شخصی در مدت زمانی کمتر از میزان رایج در بین مردان و زنان به انزال برسد به اصطلاح میگوییم به زود انزالی دچار شده است؛ یک یا دوبار انزال زودتر از انتظار را نباید به حساب بیماری گذاشت، اما اگر این اتفاق چندین بار تکرار شده باشد باید برای درمان اقدام کرد.

زود انزالی چند دقیقه است؟

مقدار زمان زود انزالی با توجه به شرایط روانی و موقعیت مکانی که فرد در آن قرار گرفته تعریف می‌شود و در همه انسان‌ها یکسان نیست. زمان انزال با توجه به زمان و فصول مختلف، متغیر خواهد بود پس یک انزال سریع‌تر از انتظار خود را به حساب مشکل زود انزالی خود نگذارید. مقدار زمان متعارف برای یک انزال مناسب و در نتیجه یک رابطه ایده‌آل در مردان و زنان متفاوت است.

 

زمان زود انزالی در مردان

طبق نظر پزشکان اگر انزال در کمتر از ۳ دقیقه بعد از دخول رخ بدهد فرد باید برای درمان زود انزالی خود اقدامات مورد نظر را انجام دهد. این نظر در کشور‌های اروپایی مخالفانی دارد و پزشکان نظرات متفاوتی نسبت به این موضوع دارند و حداقل زمان یک رابطه تا انزال را بین ۴ الی ۶ دقیقه می‌دانند.

زمان زود انزالی در زنان

مقدار زمان میانگینی که از شروع رابطه تا انزال برای زنان، در بین محققان تعیین شده مدت زمانی بین ۶ الی ۸ دقیقه است. اگر به طور متوسط انزال در زمانی کمتر از این حد تعیین شده رخ می‌دهد بهتر است برای درمان و کسب اطلاعات دقیق اقدامات لازم را پیگیری و اجرا کنید.

 

عوامل روانی موثر در زود انزالی

بسیاری از بیماری‌ها تحت تاثیر وضعیت اعصاب و روان تشدید می‌شوند و به میزان قابل توجهی تاثیر می‌پذیرند؛ در این میان مشکل زود انزالی هم از این ترتیب مستثنی نیست، عوامل روانی زیادی هستند که سبب افت کیفیت کلی رابطه زوجین می‌شوند؛ مهم‌ترین دلایل روانشناختی در انزال زودرس به این ترتیب هستند:

 1. استرس و فشار فکری بالا
 2. نگرانی بابت خوب نبودن در رابطه
 3. افسردگی و حال روحی نامتعادل
 4. تجربه تلخ رابطه گذشته
 5. بی تجربه بودن در رابطه

عوامل روانی زود انزالی

هر کدام از عوامل روانشناختی ریشه منحصر به فردی دارند. فرد مبتلا به زود انزالی برای تشخیص و انتخاب راه مناسب برای درمان انزال زودرس خود به ریشه این مشکل پی ببرد؛ در ادامه به توضیح بیشتر در رابطه با این عوامل میپردازیم.

۱. استرس و فشار فکری بالا

مشکلاتی که فرد با آنها دست و پنجه نرم می‌کند و نگرانی و فشاری که از این مسایل متحمل می‌شود میتواند بر روی کیفیت رابطه و زمان انزال او تاثیر زیادی بگذارد. این فشار می‌تواند مربوط به محیط کار، منزل یا حتی خود رابطه جنسی باشد؛ مجموع همه این دسته مشکلات می‌تواند موجب زودانزالی و کاهش لذت جنسی طرفین رابطه شود.

۲. نگرانی بابت خوب نبودن در رابطه

انتظار به دور از معمول در رابطه با زمان رابطه جنسی باعث نگرانی بیش از حد در رابطه با زمان انزال می‌شود. ترس فرد از اینکه به اندازه کافی در رابطه خوب نباشد، کیفیت رابطه را به طور کلی کاهش می‌دهد. برای حل این مشکل زوجین باید با صحبت راجع به این موضوع به یک نقطه نظر منطقی و شفاف برسند، همچنین برای رسیدن به دیدگاه بهتر و مناسب بهتر است برای مشاوره به متخصص روابط زناشویی مراجعه کنند.

۳. افسردگی و حال روحی نامتعادل

یکی دیگر از دلایل رایج زود انزالی که در زمینه روحی و روانی فرد ریشه دارد، افسردگی است. این بیماری روی اکثر عادات و رفتارهای فرد تاثیر مخرب میگذارد. افسردگی با  کاهش میل جنسی، تنظیم و ترشح هورمون‌ها را مختل می‌کند؛ همین امر موجب عملکرد نامنظم آلت جنسی و زود انزالی خواهد شد. فرد برای درمان این گونه موارد باید قبل از هر چیز به روان‌پزشک ( یا روانشناس) مراجعه کند تا با تجویز و مصرف داروهای ضد افسردگی و تنظیم هورمونی مورد نیاز مشکل زود انزالی به مرور برطرف شود.

۴. تجربه‌ رابطه تلخ گذشته!

تجربیاتی که فرد در گذشته در رابطه با روابط جنسی داشته است هم می‌تواند تاثیر مثبتی برروی کیفیت رابطه داشته باشد هم تاثیرات منفی مثل زود انزالی را به همراه داشته باشد. به طور مثال تجربه تعرض در کودکی یا استفاده ابزاری در روابط گذشته فرد می‌تواند مستقیما باعث مشکلاتی در نعوظ و انزال شود.

۵. بی‌تجربه بودن در رابطه

اولین رابطه‌ها عموما اصلا شبیه تصور افراد پیش نمی‌روند؛ تمام اتفاقات زود پیش می‌رود و انزال هم خیلی زودتر از آنچه در تصور است اتفاق می‌افتد. هر چه روابط‌‌‌ جنسی بیشتری تجربه کنید، به مرور کنترل بیشتری بر خود پیدا می‌کنید در نتیجه انزال رضایت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد. پس اگر در اولین تجربه‌های خود زود به انزال رسیدید نگران نباشید، به مرور زمان در رابطه‌های بعدی این مشکل برطرف خواهد شد؛ اگر بعد از چندین مرتبه رابطه جنسی همچنان دچار زود انزالی بودید، آنوقت است که باید به دنبال راه‌های درمان این عارضه بروید.

عوامل غیر روانشناختی در زود انزالی

حال که از اهمیت و تاثیر عوامل روانی موثر در درمان زود انزالی اطلاع کسب کردید، باید بدانید که دلایل غیر روانشناختی مهمی هم هستند که ممکن است موجب انزال زودرس بشوند. این عوامل در دسته عادات روزمره‌ای قرار می‌گیرند که ممکن است به راحتی هر روز آنها را تکرار کنید بدون اینکه از تاثیرات مخرب آنها واقعا آگاهی داشته باشید. رایج‌ترین عوامل غیر روانی موثر در انزال زودرس عبارت اند از:

 1. مصرف سیگار و دخانیات
 2. نوشیدن مشروبات الکلی
 3. خود ارضایی
 4. مصرف بیش از حد کافئین

هر کدام از این عوامل به تنهایی می‌تواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر مخرب شدیدی اعمال کند؛ اگر یکی از این عادات را در روتین زندگی خود دارید باید حتما برای درمان زود انزالی، برای کنترل و اصلاح آن قدم بردارید. برای کسب اطلاع کامل از چگونگی تاثیرگذاری هرکدام از عوامل غیر روانشناختی مربوط به انزال زودرس در ادامه به شرح آن پرداخته‌ایم.

۱. مصرف سیگار و دخانیات

نیکوتین موجود در دود دخانیات با تغییر ریتم طبیعی قلب و برهم زدن فشار خون بدن باعث می‌شود که گردش خون درستی در نواحی تناسلی صورت نگیرد؛ همین مشکل موجب اختلال در نعوظ و زود انزالی می‌شود. دود سیگار علاوه بر ایجاد مشکل در نعوظ می‌تواند در تعادل هورمون‌های شما هم اختلال ایجاد کند.

۲. نوشیدن مشروبات الکلی

اغلب مردم تصور می‌کنند که مصرف الکل موجب بی‌حسی بیشتر و در نتیجه دیرانزالی در رابطه جنسی می‌شود، اما مصرف الکل در طولانی موجب هزینه‌های زیادی را بر سلامتی افراد وارد می‌کند. مشکلاتی مثل تحریک نشدن و عدم نعوظ، از بین رفتن مواد مغذی موجود در ماهیجه‌های بدن و چندین عوارض جبران ناپذیر دیگر این نوشیدنی‌ها را به یکی از قاتلین سلامتی بدن تبدیل کرده است.

تاثیر خوراک بر زودارضائی

برای ایجاد بی حسی در اندام تناسلی محصولات تخصصی مثل کاندوم تاخیری، ژل تاخیری و اسپری تاخیری در دسترس قرار دارد که ‌میتوانند جایگزین فوق‌العاده‌تری نسبت به مصرف نوشیدنی‌های الکلی باشند.

۳. خودارضایی

خودارضایی زیاد یکی از اصلی‌ترین دلایل زود انزالی در افراد است. افراط در این عمل موجب کاهش عملکرد جنسی میشود همچنین کیفیت اسپرم‌ها را هم کاهش می‌دهد. ضعف و تحلیل عضلات را در طولانی مدت به همراه دارد و زیان‌‌های شدیدی را به بار میاورد. برای کنترل و ترک اعتیاد به خودارضایی روش‌هایی طراحی شده است که می‌توانند کاربردی باشند؛ اگر در اجرا و کنترل خودارضایی موفق نبودید می‌توانید به مشاور مراجعه کنید.

۴. مصرف بیش از حد کافئین

مصرف زیاد کافئین در طول روز موجب تشدید استرس و  مصرف طولانی مدت آن موجب اعتیاد به آن می‌شود که تاثیرات مخرب و مضری را بر روی امورات روزانه می‌گذارد؛ مصرف به اندازه کافئین فواید مهمی برای بدن دارد اما اگر کافئین دریافتی بدن در طول روز از حدی فراتر باشد موجب عوارضی مثل عدم تمرکز و همینطور زودانزالی خواهد شد.

روش‌های درمان زود انزالی

پس از کسب اطلاع لازم در رابطه با ریشه‌ی اصلی مشکل زود انزالی و آگاهی بر آن، میتوان در جهت انتخاب روش درمان درست و ابزار مناسب قدم برداشت. اگر در پیدا کردن دلیل مشکل خود به بن‌بست رسیدید حتما پس از مشورت با زوج خود به مشاور روابط زناشویی مراجعه کنید. در ادامه لیستی از کاربردی‌ترین روش‌های درمان برای اکثر افراد آماده کرده‌‌ایم که به شرح زیر است:

 • مراجعه به روانشاس برای درمان زود انزالی
 • اضافه کردن ورزش کردن به برنامه روزانه
 • استفاده از محصولات تاخیری موضعی
 • تهیه کاندوم تاخیری برای درمان فوری
 • انتخاب کاندوم برای خاصیت تحریک کمتر

هرکدام از این روش‌ها بسته به ویژگی فردی، موقعیت و زمان اقدام برای درمان، مناسب افراد مختلف هستند؛ در ادامه به شرح هرکدام از این روش‌ها میپردازیم تا انتخاب روش مناسب را برای شما راحت‌تر کنیم.

۱. مراجعه به روانشاس برای درمان زود انزالی

همانطور که قبل‌تر ذکر کردیم ریشه زود انزالی ممکن است جدا از مشکلات فیزیکی باشد و مربوط به مسائل فکری و روانی باشد؛ این مشکلات ممکن است مربوط به امور روزانه و کاری، کمبود علاقه بین زوجین یا دلایل دیگری باشد که برای بررسی دقیق و درمان آنها باید به مشاور روانشناس مراجعه کنید.

راه کارهای یک روان شناس در انزال زودرس

دریافت مشاوره از روانشناس همینطور که به درمان زودانزالی کمک می‌کند، در رفع عوارضی که زود انزالی برروی روان فرد میگذارد مثل افسردگی و عدم اعتماد به نفس هم  موثر است.

۲. ورزش و افزایش آمادگی جسمانی برای درمان زود انزالی

وضعیت آمادگی جسمانی فرد بر کیفیت رابطه و طول مدت آن بسیار تعیین کننده است؛ با اضافه کردن ورزش به برنامه روزانه و انجام منظم آن علاوه بر کمک به ساختن بدنی ورزیده و سالم، توانایی فرد در کنترل انزال را هم به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. ورزش کردن علاوه بر این در بالا بردن اعتماد به نفس هم بسیار تاثیرگذار خواهد بود؛ به این ترتیب انجام حرکات ورزشی مناسب و رسیدن به تناسب اندام، میتواند احساس ضعف و اعتماد به نفس ضعیف افراد را هم میتواند بهبود ببخشد و حس سر زندگی و اشتیاق را جایگزین کند.

قدرت و وضعیت ماهیچه کفی لگن تاثیر مستقیمی بر روی زمان انزال می‌گذارد. ضعیف بودن ماهیچه کفی لگن موجب زود انزالی می‌شود و برای تقویت این ماهیچه باید تمرین کگل را انجام دهید؛ برای انجام این تمرین نیازی به تجهیزات یا دستگاه خاصی نیست. برای پیدا کردن این عضله تصور کنید در حال ادرار هستید و می‌خواهید ادرار خود را متوقف کنید. عضلاتی که هنگام متوقف کردن ادرار منقبض می‌شوند همان عضلات کفی لگن و هدف تمرین کگل هستند. برای شروع بهتر است تمرین را در حالت خوابیده انجام دهید، عضله کفی لگن را ۳ ثانیه منقبض کنید و سپس به آرامی رها کنید. این تمرین را روزانه ۳ مرتبه و هر مرتبه ۱۰ بار  حرکت انقباض را تکرار کنید. با انجام دادن این تمرین می‌توانید شاهد افزایش مدت و کیفیت رابطه خود باشید.

۳. استفاده از کاندوم برای کاهش تحریک

یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای کاهش تحریک در رابطه جنسی، استفاده از کاندوم است؛  انواع کاندوم‌ها علاوه بر جلوگیری از بارداری ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی، موجب کمتر تحریک شدن اعصاب حسی  سطح آلت می‌شوند و از همین طریق زمان رابطه تا انزال را افزایش می‌دهند.

کاندوم و درمان زود انزالی

استفاده از کاندوم‌ها برای همه افراد توصیه میکنیم، به خصوص افرادی که آلت بسیار حساس و تحریک پذیری دارند و از به دنبال رابطه‌ای طولانی‌تر هستند حتما باید یکبار استفاده از کاندوم را امتحان کنند!

۴. استفاده از محصولات تاخیری موضعی

محصولاتی مثل اسپری تاخیری و ژل تاخیری از راه‌های ارزان و فوری برای درمان زود انزالی هستند. اسپری و ژل تاخیری از طریق بی‌حس کردن موضعی پوست آلت مرد، به افزایش مدت رابطه کمک می‌کنند؛ این محصولات که حاوی ماه بی‌حسی مانند لیدوکائین، بنزوکائین و پریلوکائین هستند، برای درمان انزال زودرس استفاده می‌شوند. معمولا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی به آلت تناسلی مالیده می‌شوند تا احساس را کاهش داده و باعث تاخیر در انزال شوند. استفاده از این محصولات به افرادی که به دنبال راه‌حلی سریع برای رسیدن به رابطه ای طولانی‌تر و رضایت‌بخش برای طرفین هستند، توصیه می‌شود.

۱. ژل تاخیری آبی ایموشن   EMOTION EXTREME LOVE

ژل ایموشن تاخیری مدل Extreme Love یکی از محصولات جدید و بسیار کارآمد برای درمان فوری زود انزالی است. این ژل علاوه بر خاصیت آنتی باکتریال می تواند مدت رابطه زناشویی را افزایش داده و لذت بیشتری را در حین رابطه به شما هدیه دهد. علاوه بر این، استفاده از ژل تاخیری ایموشن می تواند رضایت بیشتری را برای شریک جنسی شما به ارمغان میاورد.

۲. اسپری تاخیری کاپوت مدل Non Stop حجم ۶۵ میل

اسپری کاپوت مدل Non Stop با خاصیت تاخیری قدرتمند خود به افزایش مدت زمان مقاربت شما کمک شایانی می‌کند. این اسپری تاخیری باعث افزایش گردش خون در آلت تناسلی شما شده و به شما برای ساختن یک رابطه با کیفیت و لذت بخش کمک می‌کند.

۳. اسپری تاخیری کدکس مدل Double Delay حجم ۶۵ میل

اسپری کدکس مدل Double Delay با ایجاد رابطه جنسی با کیفیت مطلوب، موجب جلوگیری از زود انزالی در آقایان میشود. این محصول برخلاف محصولات خوراکی عوارض حانبی نظیر بالا رفتن فشار خون و تپش قلب و … به هیچ وجه ندارد. استفاده سریع و آسان این محصول موجب شده تا به یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان زود انزالی تبدیل شود.

۴. اسپری تاخیری نسکافه پاورمن دلتا حجم ۶۰ میل

اسپری تاخیری پاورمن  مدل دلتا با دارا بودن ۱۰ درصد لیدوکائین در ترکیب خود موجب نعوظ طولانی مدت و عقب انداختن انزال میشود. این محصول دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو می‌باشد و قابلیت استفاده همزمان با کاندوم را هم دارد.

۵. استفاده از کاندوم  تاخیری در درمان زود انزالی

به طور کلی کاندوم برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی استفاده می‌شود؛ کاندوم تاخیری یکی از ازران‌ترین و سریع‌ترین ابزارها برای درمان انزال زودرس است که علاوه بر داشتن مزیت‌‌های کاندوم‌های کلاسیک دارای خاصیت تاخیری هم است؛ این نوع کاندوم‌ها با دارا بودن مقدار معینی کرم یا محلول بی‌حسی در پوشش درون خود روی اعصاب سطح پوست آلت تاثیر می‌گذارند و باعث کاهش تحریک و در نتیجه افزایش مدت زمان رابطه می‌شود. در ادامه برای آشنایی و دسترسی راحت‌تر شما، به معرفی برخی کاندوم های تاخیری محبوب فروشگاه خجالت نکش میپردازیم.

۱. کاندوم تاخیری کاپوت مدل Choco Sensitive بسته ۱۲ عددی

این محصول یکی از جدیدترین محصولات برند کاپوت است که با رایحه و طعم دوست داشتنی نوتلا و توت فرنگی عرضه شده است. جنس لاتکس به کار رفته در این محصول ۱۰۰ درصد طبیعی و بصورت بسیار نازک و به همراه روان کننده تولید شده است.

۲. کاندوم تاخیری دوبل ناچ کدکس مدل Double Delay بسته ۱۰عددی

کاندوم تاخیری کدکس محصولی از تکنولوژی نسل جدید کاندوم‌های تاخیری است. در این کاندوم برای تاخیر مضاعف و حداکثری از بنزوکائین هم  استفاده شده است. این محصول با لوبریکانت با کیفیت به شما تجربه رابطه‌ای فوق‌العاده را هدیه می‌دهد.

۳. کاندوم کاپوت مدل Max Delay بسته ۱۲ عددی

کاندوم تاخیری کاپوت مدل Max Delay  برای ایجاد حس رابطه خارق العاده، بسیار نازک طراحی شده است و حاوی ماده تاخیری بیشتری نسبت به محصولات مشابه خود است. رایحه منحصر به فرد این محصول برای تحریک افراد سرد مزاج تولید شده است.

استفاده از دارو و مکمل های موثر در درمان انزال زودرس

دارو های متعددی در دسترس قرار دارند که برای درمان زود انزالی به کار می‌‌روند و بر روی زمان انزال تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم می‌گذارند. نکته قابل نتیجه در این مورد این است که هیچکدام از این داروها تاییدیه FDA را برای درمان صددرصدی زود انزالی ندارند؛ اما در برخی موارد زیر نظر پزشک متخصص می‌تواند تاثیرگذار واقع شود.

درمان زود انزالی با دارو

داروهایی نظیر داروهای ضدافسردگی، مسکن‌ها و مهارکننده‌های PDE5 از این دسته هستند. این دارو ها میتوانند بصورت روزانه یا هفتگی و همینطور  بصورت مکمل در کنار دیگر راه‌های درمان مورد استفاده قرار بگیرند. شدیدا تاکید میکنیم که قبل از استفاده از این داروها با پزشک مشورت کنید.

۱. مصرف دارو های ضد افسردگی برای درمان زود انزالی

یکی از اثرات جانبی داروهای ضدافسردگی تأخیر در ارگاسم است. به همین دلیل از داروهایی مانند سیتالوپرام، سرترالین، پاروکستین و فلوکستین برای درمان زود انزالی استفاده می‌شود. در بین این داروهای تأیید شده توسط وزارت بهداشت، پاروکستین از بقیه موثرتر بوده و ۱۰ روز بعد از شروع درمان اثرات خود را نشان می‌دهد.

۲. داروهای مسکن

استفاده از داروهای مسکن مثل ترامادول که معمولا برای کاهش درد مصرف می‌شود، می‌تواند برای کاهش تحریک و افزایش زمان رابطه نیز مفید واقع شود. ترامادول را نمی‌توان همراه با دارو های ضد افسردگی مصرف کرد. فروش این دارو بدون نسخه پزشک در تمام داروخانه‌ها ممنوع است.

۳. داروهای اختلال نعوظ

تحقیقات نشان داده برخی داروهای مناسب برای درمان اختلال نعوظ مانند ویاگرا، تادالافیل و سلدنافیل برای زود انزالی نیز مناسب بوده و زمان ارگاسم را به تأخیر می‌اندازند. از اثرات جانبی این داروها می‌توان به سردرد، گرگرفتگی و حالت تهوع اشاره کرد.

۴. درمان زود انزالی با آمپول

تنها در برخی موارد پزشک متخصص از تزریق اسید هیالورونیک برای درمان و به تأخیر انداختن انزال استفاده می‌کند. تاکید می‌شود که این روش هنوز در حد تحقیقات آزمایشگاهی بوده و استفاده از آن‌ها فراگیر و قابل تأیید برای عموم نیست.

درمان خانگی زود انزالی

روش های درمان خانگی موجود برای درمان انزال زودرس نتایج معمولا مثبتی را به همراه دارد ولی هیچوقت نتیجه صددرصدی ندارد؛ برای درمان کامل و ۱۰۰ درصدی باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. مواد خوراکی مختلفی هستند که با اضافه شدن به برنامه غذایی شما می‌توانند معجزه رقم بزنند.

۱. عسل و زنجبیل؛ ترکیب برنده!

یکی از موثرترین روش‎های خانگی درمان زود انزالی به جرات ترکیب عسل و زنجبیل است. زنجبیل با خاصیت گرمی خود موجب افزایش گردش خون در سطح عمومی بدن و تقویت سیستم عصبی فرد می‌شود؛

درمان سنتی برای درمان زود انزالی

علاوه بر اینها زنجبیل باعث افزایش کیفیت نعوظ و کنترل بهتر در انزال می‌شود. اضافه شدن فواید تقویتی عسل به زنجبیل موجب تاثیر حداکثری بر  روی کیفیت سلامت و رابطه جنسی فرد می‌شود.

۲. سیر، دارای فواید بسیار زیاد

مصرف سیر در کنار وعده‌های غذایی به تعادل سیستم ایمنی بدن شما و از ورود باکتری به بدن شما جلوگیری می‌کند و بطور کلی بدن شما را در وضعیت سلامت مناسبی حفظ می‌کند؛ همین امر موجب تقویت و درست کار کردن سیستم تناسلی شده و کیفیت رابطه را تا حد زیادی بالا نگه می‌دارد.

۳. قرار دادن شیر در برنامه غذایی

شیر از منابع غنی کلسیم است و کلسیم نیز برای حفظ تراکم استخوانی و سلامتی بدن بسیار ضروری است. شیر را اگر همراه با موز مصرف کنید بدن شما بسیار آماده شده و آمادگی جنسی خوبی پیدا می کنید علاوه بر آن ترکیب این دو خوراکی با یک دیگر برای انرژی و سلامتی بدن نیز موثر است پس حتما هر چند روز یک بار حداقل شیرموز مصرف کنید تا بدن خود را سرشار از کلسیم و مواد مغذی کنید.

زود انزالی مایه شرم نیست!

به یاد داشته باشید که بسیاری از خانم ها با زود انزالی مشکلی ندارند و می‌توان با روش‌های دیگر که مورد علاقه فرد است به اوج لذت برسید. رسیدن به رابطه‌ای رضایت‌بخش تنها محدود به مدت زمان رابطه نیست. برای درمان زود انزالی دست به دامان روش‌های نامطمئن نشوید تا به اندام جنسی خود آسیب نزنید.

 

زود انزالی  یکی از مشکلات جنسی شناخته شده در بین مردان است. این مشکل امکان دارد  در افراد مختلف بسته به شرایط جسمی یا روانی شکل بگیرد. راه های درمان مختلف زود انزالی از فیزیوتراپی یا مراجعه به سکس ترا پیست گرفته تا استفاده از درمان های خانگی و ورزش، باعث شده تا دیگر نگرانی بابت حل نشدن این مشکل نداشته باشید. در این مقاله مهم ترین عوامل زود انزالی و همینطور روش های درمان هر کدام را به طور کامل شرح داده‌ایم.

ما در خجالت نکش با هدف افزایش سطح سلامت جامعه و همچنین افزایش سطح آگاهی مردم درباره مسائل جنسی، امکان سفارش وخرید انواع کاندوم، اسپری تاخیری و ژل های بهداشتی را برای شما فراهم کرده ایم تا با کسب آگاهی کامل و مناسب بتوانید بسته به سلیقه و نیاز خود، بهترین تجربه خرید را داشته باشید.

برگفته از: https://www.mayoclinic.org