روغن زالو چیست؟ ۹ ویژگی خارق‌العاده روغن زالو

روغن زالو چیست وآشنایی با آن

روغن زالو ساخته شده از کرمی آبزی به همین نام است، که سرشار از خواص درمانی مانند ترمیم رشته‌های عصبی، برطرف‌کننده چروک‌های عمیق و ایجاد نعوظ قوی و حجم دهندگی اندام جنسی است. در بسیاری مناطق این روغن تحت عنوان روغن خراطین نیز شناخته می‌شود که هر دوی آنها خواص درمانی مشابه یکدیگر دارند و گاهی برای اثرگذاری بیشتر با یکدیگر ترکیب می‌شوند. باتوجه‌ به افزایش روزافزون محبوبیت این روغن در ادامه به بررسی دقیق‌تر آن، موارد کاربرد، نحوه استفاده، نحوه تولید و در نهایت ترکیبات آن می‌پردازیم؛ برای پاسخ کامل به سوال روغن زالو چیست؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

زالو چیست؟

زالو چیست؟

زالو با نام لاتین Hirudomanilensis  از خانواده نرم‌تنان آبزی است. محل زندگی زالو در شالیزارها و مرداب‌‌ها است. شاید روغن زالو را در مواردی به نام دیگر آن؛ یعنی روغن علیق بشناسید. جالب است بدانید در ابتدا بر اساس مطالعات حکیمان طب سنتی، خراطین در اصل نامی بوده که در کتب طب قدیم به کرم گفته می‌شد. منظور از این کرم، کرم زالو بود و نه کرم خاکی!  اما در طول زمان و بر اساس اشتباه، امروزه به کرم خاکی، خراطین گفته می‌شود و درواقع مقصود از روغن خراطین همان روغن کرم خاکی است. زالو انواع مختلفی دارد؛ برخی از انواع زالو بسیار سمی و خطرناک هستند و بعضی از انواع آن مفید می‌باشد و آثار درمانی ارزنده‌ای دارند.

آشنایی با روغن زالو

روغن زالو (علیق) از داروهای طب سنتی ایران و جهان است که طبق تحقیقات انجام شده از سالیان پیش از آن در کشورهایی با تمدن‌های قدیمی مانند هند و یونان استفاده می‌شد. در حال حاضر نیز روغن زالو جزو روغن‌های پر طرفدار در سرتاسر جهان می‌باشد.

نکته قابل‌توجه در مورد زالوها این است که آن‌ها حیواناتی با چندین دستگاه تناسلی می‌باشند که از خون تغذیه می‌کنند. یک روش استفاده درمانی از آن‌ها قراردادن آن‌ها بر روی پوست است و دیگر روش استخراج روغن زالو می‌باشد. درواقع خاصیت درمانی زالو در بزاقی است که از دهانش ترشح می‌شود. این ماده یک ماده ضدانعقاد به نام هیرودین دارد و موجب بازشدن گرفتگی رگ‌ها و افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود.

این درمان سنتی همان‌طور که گفته شد تاریخچه‌ای طولانی دارد و حتی ابن‌سینا دانشمند بزرگ ایرانی در کتاب خود، قانون؛ به انواع زالو و زالوهای سمی و موارد استفاده آنها اشاره کرده است. در ادامه به موارد کاربرد آنها بیشتر می‌پردازیم.

نحوه تولید و ترکیبات روغن زالو

برای تهیه روغن زالو باید از زالوهای بالغ استفاده شود. زالوها را  به طور کامل شسته و تمیز می‌کنند زیرا باید حتماً سالم و بهداشتی باشند. در مرحله بعد زالوها را به مدت یک ماه بدون غذا نگهداری می‌کنند تا کاملاً استریل شوند. بعدازاین مرحله برای تهیه این روغن  مقدار نیم کیلو پودر زالوی خشک شده را با یک کیلو روغن گیاهی (روغن‌هایی با طبیعت گرم) مانند روغن‌پایه کنجد (جهت استحصال) ترکیب کرده و پودر جوز هندی، دارچین و میخک را به مقدار مساوی (هرکدام صد گرم) به آن اضافه می‌کنند. همه مراحل بالا باید زیر نظر کارشناسان طب سنتی انجام گیرد.

اکثر روغن‌ زالو های تولیدی در کشور از زالوی خشک شده پاکستانی و هندی ساخته شده است. قیمت آن در مقایسه با زالوهای پرورش‌یافته داخلی بسیار کمتر است.

از سوی دیگر بوی بسیار نامطلوب روغن زالوی تولید شده از کرم‌های وارداتی بسیار زننده است.چرا که هیچ شناسنامه‌ای ندارند و به‌صورت غیرکارشناسی نسبت به خشک‌کردن زالوها اقدام میکنند، حتی شرایط نگهداری و ارسال آنها به کشور نیز بسیار نامطلوب می‌باشد. همین امر باعث عدم شناخت مناسب این محصول طبیعی در بین مردم شده است.

مهم‌ترین ترکیبات شیمیایی موجود در روغن زالو

ترکیبات شیمیایی مهم و مؤثر موجو در روغن زالو که خواص درمانی نیز دارند، عبارت‌اند از : نیتریک اسید ، هیرودین و هیستامین

به‌طورکلی تولید روغن زالویی که نتیجه‌بخش باشد نیاز به علم و دانش و تخصص فراوان و استفاده از دستگاه‌های تخصصی دارد و این کار فقط در کارگاه‌های مجهز قابل انجام است. بسیاری از روغن‌های موجود در عطاری‌ها، فقط از زالوی خشک شده درست شده است و گیاهان دارویی مخصوصی که در بالا ذکر آن رفت در آن استفاده نشده است.

کاربرد روغن زالو

بسیاری از بانوان و  آقایان برای افزایش حجم اندام‌های خود از روش‌های تهاجمی و سریع مانند تزریق ژل، چربی یا جراحی پروتز استفاده می‌کنند. این در حالی است که می‌توان با روش‌های کم‌خطر و طبیعی مانند استفاده از روغن زالو با کمترین عوارض و بدون درد به خواسته خود برسند.

در ادامه به تفکیک به بررسی مهم‌ترین فواید و خواص بی‌نظیر روغن زالو در آقایان و خانم‌ها و نحوه استفاده  اثرگذاری آن می‌پردازیم:

۱.    بزرگ کردن آلت تناسلی:

یکی از مهم‌ترین خواص استفاده از روغن زالو بزرگ کردن و حجم دادن به اندام‌های جنسی آقایان می‌باشد. این روغن مانند روغن خراطین یک حجم دهنده قوی است که قطر آلت جنسی آقایان (Penis) را می‌تواند حدود ۱ الی ۲ سانتی‌متر افزایش دهد، همچنین باعث افزایش طول آلت تناسلی نیز می‌شود. برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می‌شود در کنار این روغن از وکیوم حجم دهنده نیز استفاده کنید.

تحقیقات میدانی انجام شده نشان می‌دهد، مردانی که از این روغن استفاده نموده‌اند میل جنسی بیشتر و مدت‌زمان نزدیکی بیشتری با همسران خود داشته‌اند. همچنین میزان سفتی عضو تناسلی‌شان در مقایسه با قبل بسیار افزایش‌یافته است.

مراحل استفاده از روغن زالو برای بزرگ کردن آلت تناسلی:

  1. شستشوی آلت با آب و صابون
  2. چند دقیقه بدون روغن برای افزایش گردش خون و جذب بهتر، آلت تناسلی را ماساژ دهید.
  3. ماساژ آلت با چند قطره (حدود ۵ قطره) از روغن: به‌آرامی از انتهای آلت به سمت جلو ماساژ دهید؛ تازمانی که حس کنید روغن به‌خوبی جذب پوست شما شده است.
  4. شستشوی مجدد آلت بعد از دو ساعت با آب و صابون

۲.     ایجاد نعوظ قوی

روغن زالو علاوه بر حجم دادن به اندام تناسلی به علت افزایش گردش خون در ناحیه تناسلی باعث افزایش میل جنسی، درمان ناتوانی‌های جنسی مردان و افزایش اسپرم سازی می‌گردد.

 

۳.     افزایش سایز سینه (سفت کننده)

افزایش سایز یسنه با روغن زالو

روغن زالو خالص، برای حجم‌دهی سینه‌ها و افزایش سایز آن‌ها روشی کاملاً بی‌خطر نسبت به روش‌های کاشت پروتز سینه می‌باشد(و البته موثر تر). در این روش دیگر خبری از عوارض جراحی‌ها، هزینه‌های زیاد و… نیست. این افزایش سایز روشی کاملاً بی‌خطر و ایمن می‌باشد.

طریقه بزرگ کردن سایز سینه با روغن زالو:

  1. شستشوی سینه‌ها با آب و صابون.
  2. سینه‌های خود را همانند تصویر بالا به مدت چند دقیقه بدون روغن به‌خوبی ماساژ دهید تا منافذ پوست باز شوند.
  3. ۵ قطره ازاین روغن را با دودست به سینه‌ها مالیده و به‌آرامی و باحالت دورانی شروع به ماساژ مجدد آنها کنید.
  4. ادامه این عمل تا زمانی که حس کنید روغن به‌خوبی جذب پوست شده است.
  5. سینه های خود را بعد از ۲ ساعت شست و شو دهید.

۴.     بزرگ کردن باسن

روغن زالو که از روغن‌های طبیعی جهت حجم‌دهی می‌باشد، برای بزرگ کردن باسن نیز کاربرد دارد و استفاده موضعی از آن در زنانی که علاقه‌مند هستند تا این ناحیه از بدنشان حجیم‌تر شود، می‌تواند مفید و مؤثر باشد. با استفاده مداوم از این روغن به‌مرورزمان می‌توان شاهد تغییرات چشمگیری در حجم باسن بود.

۵.     بزرگ کننده عضلات

بزرگ کردن عضلات با روغن زالو

برای حجم‌دهی عضلات ، قوی کردن آنها و داشتن استایل بدنی زیبا برای ورزشکاران به‌ خصوص آقایان، جایگزینی مناسب  به‌جای استفاده از آمپول‌، پودر و مکمل‌ها است. استفاده از این روغن برای پرورش اندام عوارض کمتری در مقایسه با دیگر محصولات دارد.

۶.     حجم دهندگی لب و گونه و سایر اندام ها

یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای حجیم کردن گونه‌ها بخصوص در خانم‌ها استفاده از روغن زالو می‌باشد. گونه‌گذاری با این روغن روشی طبیعی و بدون عوارض است که در آن دیگر  برای برجسته شدن گونه‌ها نیازی به تزریق چربی و یا قراردادن پروتز در گونه‌ها نخواهید داشت.

حجم لب با روغن زالو

طریقه بزرگ کردن گونه با این روش هم بدین صورت است که در ماساژ گونه‌ها با این روغن طبیعی، سلول‌های پوستی در این ناحیه تغذیه شده و با بازسازی و نوسازی سلول‌های این ناحیه افزایش حجم گونه اتفاق می‌افتند.

ترمیم جای جراحت‌ و جراحی

این روغن به دلیل آنزیم‌های شگفت‌انگیزی که دارد برای بهبود سریع زخم‌ها، ترمیم جای جراحت‌ها، مانند جای جراحی‌ها و غیره، درمان برخی بیماری‌ها مانند خون‌رسانی دوباره به مناطقی از بدن که عروق وریدی آسیب‌دیده و یا بسته شده‌ دارند بسیار مفید است. بسیاری از پزشکان طب سنتی نیز از این روغن طبیعی برای ترمیم جای حجامت استفاده می‌کنند.

۷.     برطرف‌کننده لک‌ها

از جمله موارد درمانی این روغن می‌توان به درمان آکنه و لکه‌های سیاه پوستی، جوش و لک صورت و دیگر اعضای بدن از طریق کلاژن‌سازی اشاره کرد. زیرا روغن زالو اصل مانند روغن خراطین حاوی الانتئین فراوانی می‌باشد که برای پوست بسیار مفید است.

۸.     ترمیم رشته‌های عصبی و رگ‌های آسیب‌دیده

 روغن زالو با افزایش گردش خون در موضع آسیب‌دیده باعث ازبین‌بردن آسیب‌های آن ناحیه می‌شود. بسیاری از آقایان که به دلیل فشار شدید کار دچار آسیب هایی مثل واریس پا می‌شوند، از روغن زالو برای ازبین‌بردن آن‌ها استفاده می‌کنند.

۹.     جلوگیری از افزایش فشارخون و سکته مغزی

بیماری‌هایی مانند فشارخون، مشکلات قلبی و عروقی و سکته مغزی که در اثر جریان نامنظم خون ایجاد می‌شوند با استفاده از این روغن طبیعی  قابل درمان هستند. چرا که باعث بهبود گردش خون شده و از ایجاد لخته در خون جلوگیری می‌کند. استفاده از این روغن به افرادی که مشکلات قلبی و عروقی دارند توصیه می‌شود .

به طور کلی، برخی روش های درمانی گیاهی، بسیار موثر تر از روش های جدید است. چراکه به دلیل طبیعی بودن آنها از خطر عوارض جانبی، در امان هستید. روغن زالو هم یکی از این روش های طبیعی است، که به سادگی و همراه با کمی صبر و حوصله، شمارا به فرم دهی و افزایش حجم مد نظرتان می‌رساند.