روغن خراطین چیست؟ | آشنایی با این روغن معجزه‌گر

روغن خراطین چیست

 

امروزه طرفدار های روغن های گیاهی بسیار زیاد شده است، چرا که عوارض محصولات و داروهای شیمیایی در سال های اخیر آشکارتر از قبل شده است. به همین علت بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از محصولات گیاهی و طبیعی استفاده کنند. روغن های گیاهی در بسیاری از دارو های شیمیایی نیز به کار می‌روند و با دیگر عناصر ترکیب می‌شوند. اما چه بهتر که از اصل آنها استفاده شود. این مقاله به معرفی روغن خراطین، و کاربرد ها و فواید آن اختصاص دارد.

این روغن را از کرم ایزینیا فتیدا (Eisenia fetida) یا کرم قرمز به دست می‌آورند. این کرم به دلیل این که منبع سرشار الانتئین است، باعث ایجاد خاصیت حجم دهندگی می‌شود. در واقع روغن خراطین یک حجم دهنده طبیعی است. حجم دهی و فرم دهی طبیعی اندام های بدن مهمترین خاصیت این روغن است. به غیر از حجم دهی خواص دیگری همچون خون رسانی و افزایش جریان خون در قسمت های مورد استفاده از آن را دارد.

این روغن سرشار از مواد مغذی مانند الانتئین، لینولئیک اسید، هگزادکالویئک اسید، امگا ۶ و ۳، ویتامین E و اسید آمینه های ضروری برای بدن است. جایگزینی طبیعی برای انواع کرم های حجم دهنده، بوتاکس و تزریق ژل و پروتز است. استفاده از روغن خراطین به صورت موضعی و تاثیر آن هم در همان ناحیه مورد استفاده است، نه دیگر قسمت های بدن.

روغن خراطین خالص، بسیار غلیظ بوده و بوی بسیار نامطبوعی دارد، اما جذب آن بسیار سریع اتفاق می‌افتد. این روغن، به صورت مستقیم از کرم گرفته نمی‌شود. برای تولید این روغن، نیاز به روغن پایه دیگری است که خواص کرم به داخل آن منتقل می‌شود. در تولید روغن خراطین؛ از روغن زیتون، کنجد و … به عنوان روغن پایه استفاده می‌گردد.

تاریخچه این روغن به هزاران سال گذشته بر‌میگردد، که به آن روغن کرم سرخ می‌گفتند. منبع دقیقی برای کاشف این روغن وجود ندارد، اما در برخی اسناد تاریخی آنرا با ابوعلی سینا مرتبط می‌کند.

خواص و کاربرد روغن خراطین

به دلیل خاصیت حجم دهندگی این روغن، کاربرد بسیار زیادی برای افزایش حجم لب، گونه و عضلات دارد. مزیت روغن خراطین نسبت به روش هایی مثل تزریق، طبیعی و بدون عوارض بودن آن است.

آقایان از روغن خراطین برای افزایش حجم آلت تناسلی و همچنین عضلات دیگر مانند سینه، بازو استفاده می‌کنند. خانم‌ها نیز در اندام‌های مختلفی مانند سینه، باسن، لب و … از فواید این روغن بهره می‌برند.

مهم ترین کاربرد های این روغن در:

  • افزایش حجم سینه و باسن

افزایش حجم سینه وباسنبه جای استفاده از روش های پر هزینه و نه چندان بی خطر دیگر مثل پروتز و تزریق ژل، با کمی صبر و حوصله در استفاده از روغن خراطین می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. استفاده از کرم‌ها و ژل‌های حجم دهنده عارضه‌های جبران ناپذیری چون تیره شدن و لک شدن، سوزش و خارش به مدت طولانی به همراه دارد. در مقابل شما می‌توانید با استفاده از خواص روغن خراطین، بدون هیچ عارضه جانبی افزایش حجم را در سینه های خود داشته باشید.

در صورتی که قصد زیباتر کردن اندام پایین تنه و باسن خود را دارید، گزینه بسیار مناسبی برای افزایش حجم و فرم دهی با ظاهری طبیعی است.

  • افزایش حجم گونه و لب

افزایش حجم گونه و لببسیاری از خانم ها برای بهبود تقارن صورت و تکمیل زیبایی خود، معمولا از روش هایی مثل تزریق ژل، فیلر یا جراحی پروتز می‌کنند. همانطور که در بالا گفتیم، این اقدامات در برخی موارد، عوارضی جبران ناپذیر و ناخوشایند مثل کبودی و التهاب دارند. در کنار گونه ها، بسیاری از خانم هایی که لب باریکی دارند، برای به دست آوردن تناسب ظاهری به این روش ها روی می‌آورند.

اما هم لب و هم گونه ها، به سادگی با استفاده از روغن خراطین در یک دوره ۲ الی ۳ ماهه به این افزایش حجم دست پیدا می‌کنند. بعد از استفاده منظم حتما شاهد تغییراتی در افزایش حجم لب و گونه خواهید شد. مزیت دیگر روغن خراطین، افزایش حجم نامحسوس در این نواحی است. تغییرات کاملا به صورت طبیعی است و اصلا ظاهری غیر واقعی و غیر طبیعی ندارد.

  • جوان سازی پوست صورت

جوان سازی پوستگفتیم که روغن خراطین، خاصیت حجم دهی و فرم دهی را دارد. همین خاصیت به شما کمک میکند چین و چروک های دور چشم، پیشانی و خط لب را از بین ببرید. چون افزایش حجم با روغن خراطین به صورت طبیعی است و ظاهری طبیعی دارد، تاثیر بسیار بهتری نسبت به لیفت صورت دارد. به غیر از لب و گونه، در صورت استفاده در قسمت ابرو ها، می‌توانید لیفت را در این قسمت نیز ایجاد کنید.

نکته جالب دیگر راجع به فرم دهی با روغن خراطین این است که، چون افزایش حجم و فرم دهی به شکل تدریجی و بلند مدت است، در صورت ماساژ درست هنگام مالیدن روغن، میتوانید فرم دلخواه خود را در آن قسمت ایجاد کنید.

  • افزایش سایز آلت تناسلی

به دلیل ایجاد جریان خون بیشتر هنگام ماساژ دادن روغن خراطین بر روی آلت تناسلی، همچنین وجود عناصری که باعث افزایش حجم در عضلات می‌شوند، روغن خراطین جایگزین بسیار مناسبی برای مردانی است که آلت تناسلی کوچکی دارند و لذت کافی از رابطه خود نمی‌رند.

همچنین برای بانوانی که در نواحی آلت تناسلی خود پوست افتاده‌ای دارند، برای زیبایی و افزایش حجم آن می‌توانند از روغن خراطین استفاده کنند.

از خواص دیگر خراطین، کمک به کاهش ریزش مو و شروع مجدد آن اشاره کرد. اما روغن های گیاهی موثر تری برای این کار نیز وجود دارند. برای ورزشکارانی که قصد افزایش حجم عضلات خود را دارند، در کنار ورزش و تمرین اصولی بسیار می‌تواند تاثیرگذار باشد.

نحوه استفاده و مصرف روغن خراطین

این روغن به صورت کاملا موضعی باید استفاده شود. طریقه مصرف نیز بسیار ساده است، قبل از استفاده بهتر است قسمت مورد نظر را شست و شو دهید. بعد از خشک شدن پوست، بهتر است کمی ماساژ دهید و در آخر روغن را روی ناحیه مورد نظر بریزید و ماساژ دهید.

عوارض روغن خراطین

روغن خراطین برای افرادی که مزاج گرم دارند مناسب نیست. چرا که این افراد ممکن است دچار جوش‌ها یا التهاب‌های پوستی شوند.

در صورت نفوذ روغن وارد چشم، یا گوش و معده ممکن است درد شدید مواجه شوید.

قبل از استفاده در نواحی حساس نیز، روی قسمت های دیگر پوست، امتحان کنید تا از تاثیرات آن روی پوست خود مطمئن شوید.

در این مقاله سعی کردیم خواص روغن خراطین طبیعی را بررسی کنیم و نحوه استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهیم. این روغن را به سادگی می‌توانید جایگزین روش های پر ریسک و پرخطر دیگر کنید. شاید افزایش حجم آنها بیشتر باشد، اما احتمال بروز مشکلات و عوارض سنگین در آنها بسیار زیاد است. پس؛ از این روش طبیعی با خیال راحت و بدون نگرانی استفاده کنید.