چگونه یک رابطه جنسی فوق العاده را تجربه کنیم؟

تجربه یک رابطه جنسی موفق

مزایا و حس خوب یک رابطه جنسی خوب تنها محدود به اتاق خواب شما نمی‌شود!  محققان دانشگاه ویلکس در پنسیلوانیا دریافتند زوج هایی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، در مقایسه با زوج هایی که کمتر رابطه جنسی داشتند، سطوح بالاتری از آنتی بادی خاص داشتند. رابطه جنسی متعادل خطر حمله قلبی و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد. همچنین رابطه جنسی سطح استرس را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد؛

تمام این موارد و دیگر مزایای رابطه جنسی سالم و ایده آل  گواهی بر این اصل هستند که همه زوج‌ها موظف هستند برای بالا بردن سطح کیفیت رابطه جنسی خود و همسر خود تلاش کنند؛ تا با افزایش سطح آگاهی بتوانند تجربه بهتری داشته باشند. در این مقاله به مهم ترین نکات رسیدن به رابطه جنسی ایده آل پرداخته ایم.

تصورات رویایی و غیر واقعی را کنار بگذارید

بسیاری از افراد به انتظار و توقعات اشتباهی در رابطه جنسی نسبت به خود یا همسرشان دچار هستند. بطور مثال تصور می‌کنند باید در رابطه جنسی فوق العاده عمل کنند و بی نقص باشند؛ همین توقع اشتباه باعث می‌شود که در طول رابطه مدام درگیر ارزیابی خود باشند که مبادا اشتباهی انجام داده باشند.

اگر شما هم با این گونه انتظارات مخرب درگیر هستید اول از همه باید با نگاهی نو به وضعیت خود نگاه کنید. خودتان را با تصویر غیرواقعی که در ذهن خود دارید مقایسه نکنید. برای تجربه یک رابطه جنسی واقعی و فوق العاده سعی کنید نیازهای خود و همسرتان برای رسیدن به اوج لذت جنسی بشناسید.

خلق ارتباط مستحکم برای کشف نیازها و انتظارات همسر

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی کیفیت رابطه جنسی شما و همسرتان وضعیت ارتباط بین شماست؛ برای ساختن یک رابطه جنسی فوق العاده قبل از هر چیز به تقویت و ترمیم ارتباط رابطه خود بپردازید. برای شنیدن نیازهایی عاطفی و جنسی همسر خود وقت کافی بگذارید و همینطور راجع به نیاز های خود راحت و شفاف صحبت کنید. در نتیجه اگر حس می‌کنید در رابطه جنسی مشکل دارید به همسر خود بگویید. اگر حس خاصی نسبت به بدن خود یا همسرتان دارید و یا هر چیز دیگری که باعث ناراحتی شما می‌شود، به همسرتان نیز حتما اطلاع دهید.

ایجاد یک رابطه موثر و موفق

مطمئن باشید که با تبدیل کردن صداقت و همدلی به دایه های اصلی رابطه همه چیز بهتر پیش می‌رود. برای تجربه رابطه جنسی ایده آل اول از هر چیز به ذهن و فکری آزاد و رها احتیاج دارید؛ قطعا با ایجاد حس اعتماد و همدلی کامل و دو طرفه با همسر خود می‌توانید این قدم بزرگ را بردارید و بر روی لحظه لذت بخش رابطه جنسی تمرکز کنید.

رابطه جنسی منظم و مداومی؛ راز موفقیت زوج‌ها

اکثر زوج‌هایی که در طولانی مدت نسبت به وضعیت رابطه جنسی خود با همسر خود رضایت دارند، برای رابطه جنسی خود برنامه منظمی تعیین کرده اند. طبق آمار این زوج ها حداقل یکبار در هفته با یکدیگر نزدیکی دارند. نظم و تداوم رابطه شما با همسرتان می‌تواند به طور مستقیم نشان دهنده کیفیت و سلامت رابطه شما باشد.

تعیین تعداد رابطه جنسی مناسب در هفته کاملا از زوجی به زوج دیگر بسیار متفاوت است؛ عوامل تاثیر گذار برای تنظیم تعداد رابطه زوجین هم متفاوت و گوناگون هستند. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی تعداد رابطه افراد در بازه های زمانی مختلف، موارد زیر هستند:

  • تمایلات جنسی هر یک از آنها
  • طول مدت ازدواج
  • میزان رضایت از زندگی مشترک
  • سبک زندگی
  • شغل زوجین و ساعات کاری
  • سن زوجین

با توجه به این عوامل، از نظر درمانگران رابطه جنسی به طور میانگین داشتن سکس بین ۳ بار در هفته تا حتی ۱ بار در ماه طبیعی است. بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده و بر روی ۳۰ هزار زوج آمریکایی در طول ۴۰ سال زندگی مشترک مورد بررسی قرار گرفت؛ نتایج این تحقیق نشان داد که زوج هایی که به طور میانگین در هفته یک بار رابطه جنسی منظم دارند نسبت به افرادی که میزان رابطه جنسی آنها کمتر و نامنظم است رضایت بیشتری از زندگی مشترک خود دارند.

حتما بخوانید  خودارضایی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

با پوزیشن‌ و موقعیت های جدید، تنوع ایجاد کنید

رابطه جنسی بین زوجین در طول زمان دچار تغییراتی می‌شود. بطور مثال ممکن است تمایل جنسی زوجین طی زمان‌های مختلف تحت تاثیر شرایط فکری و جسمی نسبت به رابطه جنسی کاهش یا افزایش پیدا کند. اگر در طول رابطه زناشویی خود حس کردید که میل جنسی یکی از شما تغییر کرده است، به رابطه خود و همسرتان فضا دهید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید با دید باز نسبت به تمایلات و گرایش جدیدش صحبت کند. پس از گفت و گو نسبت به این موضوع می‌توانید روش‌های جدید و ایده آل خودتان را انتخاب کنید.

با ایجاد تنوع در رابطه جنسی میتوانید لذت رابطه را تا چندین برابر افزایش دهید. برای اینکار می‌توانید به روش‌های مختلف نزدیکی کنید، پوزیشن و حالت‌های متفاوت جنسی را امتحان کنید. همچنین می‌توانید علاوه بر تخت خواب، در حمام یا هر قسمت دیگر خانه که بنظر خودتان مناسب است رابطه جنسی داشته باشید. برای ایجاد تنوع در رابطه خود همینطور می‌توانید رابطه جنسی دهانی را هم امتحان کنید. با این روش ها میتوانید به رابطه خود تنوع بدهید تا لذت و هیجان سکس در بین شما و همسرتان چندین برابر شود.

برای رابطه جنسی مجهز حاضر شوید!

قبل و بعد از رابطه معمولا نگران چه مواردی هستید؟ برای جذاب تر شدن رابطه از چه ابزارهایی می‌توان استفاده کرد؟ هرکدام از این ابزار های رابطه جنسی چه فواید و نقاط ضعفی دارند؟ در ادامه مقاله به معرفی و توضیح بهترین پیشنهادات برای تجربه یک رابطه جنسی فوق العاده میپردازیم.

انواع کاندوم ها مناسب برای انواع افراد!

بدون شک یکی از بهترین و پر طرفدارترین ابزارهایی که برای رابطه جنسی استفاده می‌شوند، انواع کاندوم‌ها هستند. کاندوم از مطمئن‌ترین روش‌‌های جلوگیری از بارداری و سپری در مقابل انتقال بیماری های عفونی از طریق رابطه جنسی است. با انتخاب و استفاده از کاندوم می‌توانید تمام نگرانی‌های همسر خود در رابطه با بارداری یا انتقال بیماری های عفونی را برطرف کنید.

انواع کاندوم مناسب برای هر فرد

در حال حاضر بسیاری از افرادی که به زود انزالی دچار هستند برای تجربه رابطه‌ای طولانی‌ و لذت بخش‌تر از کاندوم‌هایی با خاصیت تاخیری استفاده می‌کنند. کاندوم های تاخیری علاوه بر داشتن خواص و عملکرد کاندوم های ساده دارای خاصیت تاخیری نیز هستند و موجب عقب انداختن زمان انزال می‌شوند؛ همین ویژگی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس مرد و در نتیجه تجربه حس فوق العاده یک رابطه دلخواه را هدیه می‌دهد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با پرطرفدارترین کاندوم‌ها، به معرفی مختصر پنج محصول موجود در فروشگاه خجالت نکش می‌پردازیم:

۱. کاندوم تاخیری کاپوت مدل Choco Sensitive بسته ۱۲ عددی

این کاندوم جدید ترین محصول برند کاپوت  است رایحه و طعم دوست داشتنی نوتلا و توت فرنگی.

این کاندوم با تکنولوژی میکرولاتکس با بافتی بسیار نازک و محکم ساخته شده است که علاوه بر حس خوبی که  به شما انتقال می‌دهد موجب می‌شود تا از پارگی‌های بی دلیل خیالتان راحت باشد.

کاملا مناسب کسانی است که تمایل چندانی به استفاده از کاندوم ندارند و دوست دارند رابطه ای طبیعی داشته باشند.

۲. کاندوم کاپوت مدل Micro Thin بسته ۱۲ عددی

اگر از آن دسته افرادی هستید که قبلا تجربه بد و ناخوشایندی پس از استفاده از کاندوم در حین رابطه داشته اید. این کاندوم با ضخامت بسیار نازک برای شما طراحی شده است تا تجربه‌ای نو به شما هدیه بدهد. لاتکس بکار رفته در این کاندوم بسیار نرم و محکم تولید شده تا خیال شما را راحت کند. همچنین لوبریکانت فوق العاده روان و خوش رایحه بکار رفته در آن برای افزایش لذت جنسی از دیگر خصوصیات این کاندوم است.

۳. کاندوم مستر تاخیری مدل کلاسیک Master 3 in 1 بسته ۱۲ عددی

کاندوم مستر تاخیری مدل کلاسیک Master 3 in 1 بسته ۱۲ عددی با خارها و حلقه های آناتومیک و محرک رابطه ای لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد.

حتما بخوانید  9 روش جلوگیری از بارداری بدون کاندوم

این کاندوم محتوی ماده موثر تاخیری است که باعث تجربه لذتی طولانی می شود.

در ساخت این کاندوم از لاتکس صد در صد طبیعی با رایحه مطبوع استفاده شده است.

۴. کاندوم تحریک کننده کدکس مدل کلاسیک بسته ۱۲ عددی

اگر به دنبال کاندومی کلاسیک با لاتکس صد در صد طبیعی و نرم و فوق العاده نازک هستید.

کاندوم نازک کلاسیک ناچ کدکس انتخابی مناسب برای شما است.

نازکی این کاندوم به همراه لوبریکنت پایدار و رایحه مطبوع تمام آنچه شما از یک رابطه دلپذیر و لذت بخش میخواهید برایتان فراهم میکند!

استفاده از روغن و روان کننده

از دیگر ابزارهایی که موجب بهبود عملکرد جنسی می‌شود و می‌توانید با استفاده از آنها سکس لذت بخشی را تجربه کنید، روغن‌های طبیعی و ژل لوبریکانت (روان کننده) است. ژل لوبریکانت باعث راحت تر شدن رابطه جنسی و کاهش درد حین دخول می‌شود و کاملا مناسب افرادی است که از خشکی واژن رنج میبرند. معدودی از افراد نسبت به ترکیبات ژل لوبریکانت حساسیت دارند که می‌توانند به عنوان جایگزین از روغن‌های طبیعی مثل روغن نارگیل یا آلوئه ورا استفاده کنند. در ادامه به معرفی دو نمونه از بهترین ژل‌های روان کننده در دسترس میپردازیم:

۱. ژل روان کننده توت فرنگی ناچ کدکس

این محصول با پایه آبی و محتوی گلیسیرین سبب برقراری و حفظ رطوبت در ناحیه واژینال و رفع درد و خشکی در طی مدت نزدیکی می شود و با pH متعادل باعث ایجاد طراوت و لطافت در ناحیه واژینال می گردد. همچنین این محصول با رایحه توت فرنگی، کاملا ارگانیک و طبیعی تولید و عرضه شده است.

۲. ژل روان کننده کلاسیک نچ کی چارتار

این محصول با پایه آبی و محتوی گلیسیرین سبب برقراری و حفظ رطوبت در ناحیه واژینال و رفع درد و خشکی در طی مدت نزدیکی می شود و با pH متعادل باعث ایجاد طراوت و لطافت همچنین خاصیت ترمیمی در ناحیه واژینال می گردد.

آرام و بدون عجله عمل کنید

یکی از فاکتور های مهم در رابطه جنسی، وقت گذاشتن برای همسر چه در حین و چه قبل از رابطه است. شما باید برای ارضای نیاز های عاطفی و جنسی همسرتان وقت بگذارید. ممکن است بدن شما هم مدت زمان طولانی تری بخواهد تا به تحریک جنسی پاسخ دهد. برای ساختن یک رابطه همه چیز تمام یاد بگیرید که زمان کافی برای لذت بردن از رابطه جنسی با یکدیگر اختصاص دهید.

دلیل اصلی اینکار کمک به افزایش لذت جنسی زن است، نعوظ و تحریک جنسی در مرد و زن تا حدودی متفاوت است. برای مرد این زمان ممکن است در یک دقیقه اتفاق بیافتد؛ اما این مسئله در خانم ها متفاوت است و بصورت ذره ذره تحریک جنسی ایجاد می‌شود و تمایل جنسی در او افزایش میابد.

برای تمرین و اختصاص دادن زمان بیشتر برای این مسئله پیشنهاد میکنیم یک تایمر را به مدت ۳۰ یا ۴۵ دقیقه تنظیم کنید و تا خاموش شدن این تایمر مقاربت را شروع نکنید. اینکار به شما کمک می‌کند تا به اندازه کافی تحریک شوید، یکدیگر را لمس کنید و از با هم بودن لذت ببرید.

ورزش کردن را فراموش نکنید

یکی از دیگر عوامل مهم و تعیین کننده برای ساختن یک رابطه جنسی فوق العاده، وضعیت آمادگی جسمانی شماست. این موضوع واضح است که داشتن بدنی آماده و ورزیده می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت رابطه جنسی فرد خواهد گذاشت. رابطه جنسی به خودش یک فعالیت سنگین و انرژی بر تلقی می‌شود، این موضوع به این معناست که یک رابطه عالی نیازمند آمادگی بدنی هم زن و هم مرد است.

ورزش برای یک رابطه جنسی موفق

برای رسیدن به سطح آمادگی مطلوب باید به طور دقیق روی عضلات لگن تمرین و کار کنید؛ تکنیک‌های مختلفی برای کنترل عضلات موجود است اما یکی از بهترین راه ها ورزش پیلاتس و  همچنین ورزش کگل است؛ شما با انجام روزانه تمرین کگل، عضلات کفی لگن خود را تقویت میکنید.

تغذیه درست و سالمی داشته باشید

تغذیه سالم و مغذی داشتن بر روی تمام فعالیت های فرد تاثیر مثبتی میگذارد؛ همچنین تغذیه نادرست و مضر داشتن هم به اندازه چشمگیری روی فعالیت قسمت های مختلف بدن به خصوص قوای جنسی فرد، تاثیر مخرب خواهد گذاشت؛

برای داشتن رابطه جنسی دلچسب باید نسبت به نقش مهم مکمل‌ها و ویتامین‌ها و رژیم مناسب آگاه باشیم. مکمل هایی مانند آهن، ویتامین E ، امگا۳ در این زمینه نقش پررنگی دارند. برخی از بهترین منابع تامین این مکمل ها عبارتند از:

  • آووکادو؛ سرشار از ویتامین E و B6
  • ماهی؛ منبع امگا ۳ و باز کردن رگها و افزایش سطح تستوسترون
  • بادام و پسته؛ موثر در درمان اختلال عملکرد نعوظ
  • و…
حتما بخوانید  زود انزالی چیست و صفر تا صد درمان زود انزالی

مصرف این دسته از مواد غذایی در کوتاه مدت می‌تواند تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روی کیفیت رابطه جنسی شما بگذارد و موجب تقویت قوای جنسی شما شود.

 به بهداشت شخصی خود اهمیت دهید

یکی از مشکلات و نارضایتی های زوجین نسبت به یکدیگر درمورد رابطه جنسی، رعایت نکردن بهداشت شخصی همسرشان است!

رفع موهای زائد بدن با لیزر، یا دوش‌گرفتن قبل از رابطه جنسی، استفاده از خوشبوکننده بدن از ساده‌ترین مواردی است که می‌توانید پیش از رابطه در نظر بگیرید رعایت بهداشت فردی می‌تواند تا حد زیادی فرد را در مقابل بیماری های مقاربتی همچنین عفونت‌ها ایمن نگهدارد. اگر شما از وضعیت بهداشت همسر خود ناراضی هستید، به او بگویید. چرا که رعایت نکردن آن از سوی همسر شما در طولانی مدت موجب سرد شدن رابطه شما خواهد شد.

به طور کلی رعایت و حفظ بهداشت فردی، نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌شود، موجب بهبود زندگی جنسی و سلامتی هر دو طرف نیز می‌شود.

افزایش سطح آگاهی  درمورد مسائل جنسی

اگر به دنبال دستیابی به یک رابطه جنسی فوق العاده هستید، پس باید سطح آگاهی خودتان را در این زمینه به حد مطلوبی برسانید. رابطه جنسی خوب نیازمند شناخت خوب از بدن و تمایلات هر یک از زوجین نسبت به یکدیگر است. برای بالا بردن سطح آگاهی در این زمینه در مرحله اول پیشنهاد می‌شود که به مطالعه مقالات مرتبط بپردازید.

اگر در رابطه جنسی خود مشکلی دارید و نحوه برخورد با آن را نمیدانید، بهتر است از افرادی که اطلاعات بیشتری دارند کمک بگیرید. بطور مثال اگر در به ارگاسم رساندن همسر خود مشکل دارید، بهترین کار این است که با یک درمانگر روابط جنسی این مسئله را در میان بگذارید. شناخت درست بدن و روش‌های تحریک جنسی میتوانند محرک فوق العاده‌ای برای رابطه جنسی خوب باشند.

با یک مشاور و درمانگر رابطه جنسی صحبت کنید

شرکت در جلسات مشاوره یک درمانگر جنسی می‌تواند بسیار در جهت برقراری ارتباطی بهتر و استوارتر مفید باشد. روانشناس متخصص روابط زناشویی با راهنمایی و آموزش به شما از طریق تمرینات لمسی و آموزش تحریک و ایجاد میل جنسی می‌تواند به شما کمک کند. طی این روند شما با پیدا کردن ریشه مشکلات و نقاط ضعف و همچنین راه درمان و جبران آنها برای ایجاد یک رابطه ایده آل آماده خواهید شد.

گاهی ممکن است اصلا از رابطه‌ی خود را شریک جنسی‌تان لذت نبرید و احساس کنید که یک جای کار می‌لنگد. تنها کسی که می‌تواند به شما کمک کند،‌ روانشناس است. اگر شریک جنسی شما بیماری و اختلالات جنسی داشته باشد یا خود شما انحراف جنسی داشته باشید، چه می‌کنید؟ بهترین راه که به شما کمک می‌کند متوجه اختلال خود شوید، مراجعه و صحبت کردن با یک متخصص حرفه‌ای و کار کشته است.

همه چیز رسیدن به ارگاسم نیست!

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که حتما زمانی رابطه جنسی متوقف می‌شود که هر دو فرد به ارگاسم برسند که این باور غلط است. به طور کلی رسیدن به اوج لذت جنسی در هر دخولی امکان پذیر نیست. حتی می‌توان گفت که هدف از هر برخورد جنسی هم ارضا شدن نیست!

این تصور غلط می‌تواند موجب اضطراب و کاهش چشمگیر کیفیت رابطه در میان زوجین شود. در مواقع بسیاری نداشتن آگاهی لازم در مورد شریک جنسی و بدنمان موجب همین به ارگاسم نرسیدن می‌شود. مراجعه و مشورت با یک درمانگر متخصص جنسی دقیقا در همین موضوعات می‌تواند راهگشا عمل کند.

سخن پایانی

در این مقاله به ذکر مهم ترین نکات برای رسیدن به یک رابطه جنسی فوق العاده پرداختیم. کدام یکی از این نکات برای شما کاربرد داشته است؟

شما برای یک رابطه ایده آل داشتن چه راهی پیشنهاد میکنید؟

اگر نکته‌‌ دیگری در این باره هست، خوشحال میشویم تا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.