کاندوم تاخیری چیست؟ چرا هر زوجی باید حداقل یکبار امتحانش کنند

کاندوم تاخیری چیست؟ چرا هر زوجی باید حداقل یکبار امتحانش کنند

مقدمه ای بر کاندوم تاخیری

افرادی که به تازگی با مفهوم کاندوم آشنا شده اند، شاید نداند که کاندوم تاخیری چیست … کاندوم تاخیری نوعی کاندوم است که به دلیل مزایای منحصربه فرد خود، در حال حاضر یکی از پرکاربردترین انواع کاندوم محسوب می شود. عوارض کاندوم تاخیری بسیار پایین است و نحوه استفاده از کاندوم تاخیری بسیار آسان می باشد.

این ابزار برای درمان زود انزالی مردان طراحی شده است و سبب می شود ارضای مردان در حین رابطه ی جنسی به تاخیر بیفتد. یکی از شاخصه های این نوع کاندوم داشتن مواد بی حس کننده ای چون هیدورو لیدوکائین و بنزوکائین است.

رابطه ی جنسی یک رابطه ی دو طرفه است که در آن باید زن و مرد هردو از این رابطه لذت ببرند. اما بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، مشکلات زیادی در بین رابطه ی زناشویی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها زود انزالی در مردان است.

یعنی قبل از اینکه شریک جنسیشان به ارگاسم برسد ارضا می شوند. اگر این مشکل ادامه دار شود مطمئنا بعد از مدتی سبب دلسرد شدن رابطه ی جنسی زنان می شود. به همین دلیل بسیاری از زوجین به دنبال درمان زود انزالی هستند و می خواهند بدانند کدام راهکار، برای درمان این مشکل مناسب تر است؟

در این راستا شیوه های مختلفی ارائه شده است که برخی از آن ها سبب رفع موقت زود انزالی و برخی هم سبب رفع دائمی زود انزالی می شود اما در بین تمام این شیوه ها، کاندوم تاخیری یکی از بهترین روش ها برای حل این مشکل است.

این نوع کاندوم سبب می شود که در سریع ترین و کوتاه ترین زمان ممکن این مشکل زود انزالی برطرف شود. علاوه بر این کاندوم تاخیری به دلیل مزایای دیگری دارد همچون، جلوگیری از بارداری، پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی، ارزان بودن، همیشه در دسترس بودن، افزایش دادن مدت زمان رابطه ی جنسی و افزایش لذت جنسی و تغییر ندادن میزان باروری و نداشتن عوارض بارداری یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین محصولات بهداشت جنسی محسوب می شود.

 

رفع زودانزالی برای همیشه

پس اگر شما هم از این مشکل رنج می برید و می خواهید یک رابطه ی جنسی پر شور و حرارت را با شریک جنسی خود تجربه کنید و از دیدن ارگاسم او لذت ببرید استفاده از کاندوم تاخیری بهترین گزینه برایتان می باشد.

مهم ترین شاخصه ی کاندوم تاخیری یا Delay-Condom این است که به صورت تخصصی برای رفع مشکل زود انزالی مردان طراحی و تولید شده است.

حال اگر تمایل دارید بدانید:

 • کاندوم تاخیری چیست و نحوه ی استفاده از آن چگونه است؟
 • عوارض کاندوم تاخیری چیست؟
 • فواید کاندوم تاخیری چیست؟
 • کاندوم تاخیری بهتره یا اسپری؟
 • نام بهترین کاندوم تاخیری چیست؟
 • فرق کاندوم تاخیری با ساده چیست؟
 • کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟
 • کاندوم تاخیری نیم ساعته چیست؟

می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

مدت زمان اثر بخشی

معمولا بعد از این که یک دقیقه از این نوع کاندوم استفاده شود، این ماده تاثیر خود را شروع می کند. البته مدت زمان این اثر بخشی بسته به کیفیت کاندوم شما دارد.

برخی از کاندوم های تاخیری تا نیم ساعت هم این بی حسی را نگه میدارند. مهم ترین نکته ای که متقاضیان این نوع کاندوم برایشان مهم است این است که آیا استفاده از کاندوم تاخیری و بی حسی از میزان لذت جنسیشان می کاهد یا خیر؟

باید متذکر شویم که این بی حسی اصلا جای نگرانی ندارد و به گونه ای نیست که از لذت سکس شما کم کند. علاوه بر این نوع بی حسی هیچ تاثیری روی شریک جنسیتان نمی گذارد و حتی شما می توانید ارگاسم چندباره ی او را در رابطه جنسیتان ببینید.

 

برای اینکه به این کاندوم وابسته نشوید می توانید با فاصله از آن استفاده کنید و به مرور این فاصله را بیشتر کنید. البته باید متذکر شویم نوع دیگری از کاندوم های تاخیری وجود دارند که در آن ها هیچ ماده بی حسی وجود ندارد و برای تاخیر انداختن انزال مردان، حلقه ای تنگ در قسمت کلاهک تعبیه کرده اند. این حلقه سبب جلوگیری از انتقال خون و در نتیجه تاخیر در انزال می شود.

نحوه استفاده از کاندوم تاخیری

نحوه‌ استفاده از کاندوم تاخیری هم به مانند سایر کاندوم ها است. دقت کنید که این کاندوم باید در حالت نعوظ یعنی زمانی که آلتتان کاملا بلند و سفت شده و قبل از شروع رابطه و دخول استفاده شود. بر روی بسته بندی این کاندوم ها محل باز شدن مشخص است و حتما از همان ناحیه ی مشخص شده، کاندوم را باز کنید. کافی است به کاندوم نگاه کنید تا پشت و روی آن را تشخیص دهید. نحوه‌ استفاده از کاندوم تاخیری بسیار ساده است و مراحل آن به شرح زیر است:

 • * بسته بندی را از ناحیه مشخص شده باز و کاندوم را به آرامی از آن خارج کنید تا آسیبی نبیند.
 • * بعد از تشخیص دادن پشت و روی کاندوم، آن را از سمت درست روی کلاهک آلت خود قرار دهید و به پایین بکشید.
 • * دقت کنید که کاندوم به راحتی به سمت پایین کشیده می شود و اگر اینگونه نبود مطمئن باشید که آن را بر عکس روی آلت قرار داده اید.
 • اگر اشتباهی روی آلت قرار دادی آن را به آرامی بردارید و بچرخانید و دوباره قرار دهید.
 • * کاندوم ها دارای سایزهای متنوع هستند. حتما در زمان خرید، سایز کاندوم را متناسب با سایز آلت خود خریداری کنید.
 • * پس از اینکه مطمئن شدید کاندوم را به درستی نصب کرده اید می توانید دخول را انجام دهید.

در رابطه با کاندوم های تاخیری باید این نکته را یادآوری کنیم که مدت اثربشی بی حسی آن ۱ تا ۴ دقیقه طول می کشد. پس به آن فرصت دهید تا اثر خود را بگذارد و سپس دخول را انجام دهید.

عوارض کاندوم تاخیری چیست؟

بدون شک مهم ترین سوال متقاضیان استفاده از این نوع کاندوم این است که آیا این نوع کاندوم ها به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده ای که دارند عوارضی دارند یا خیر؟

به طور کلی این نوع کاندوم ها نیز مانند سایر کاندوم ها دارای عوارض مهمی نیستند. همچنین مقدار ماده بی حس کننده ای که در این کاندوم ها استفاده می شود به قدری ناچیز است که بعد از مدت کمی از بین می رود. اما بدون شک عوارضی هم در این کاندوم ها وجود دارد که از جمله عوارض کاندوم تاخیری عبارتند از:

 

 • حساسیت داشتن به لاتکس: یکی از بیشترین عوارض کاندوم تاخیری که افراد زیادی با آن مواجه شده اند حساسیت به لاتکس است. این ماده مهم ترین ماده تشکیل دهنده کاندوم می باشد. از مهم ترین نشانه های آلرژی به لاتکس می توان به جوش، کهیر، سفت شدن مجاری تنفسی و آبریزش بینی اشاره کرد.
 • وابستگی به کاندوم تاخیری: از دیگر عوارض این محصول، عادت کردن افراد به آن است به گونه ای که اگر از آن استفاده نکنند به سرعت ارضا می شوند. برای اینکه به این مشکل دچار نشوید این محصول را با فاصله استفاده کنید.
 • عدم تماس پوستی: از دیگر عوارض و در واقع معایب این محصول این است که جنس پلاستیکی آن، مانع از تماس کامل و صد در صدی پوستی زوجین می شود که سبب نارضایتی زوجین می شود.

فواید کاندوم تاخیری چیست؟

بدون شک فواید کاندوم تاخیری سبب محبوبیت و پرفروش شدن این محصول شده است. از مهم ترین فواید کاندوم تاخیری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جلوگیری از بارداری: بدون شک یکی از مهم ترین فواید این محصول، پیشگیری از بارداری های ناخواسته است. لذا اگر قصد برقراری رابطه جنسی دارید اما علاقه ای به فرزند ندارید استفاده از این کاندوم ها بهترین راهکار برای شما است. اگر به طور صحیح از این کاندوم ها استفاده کنید تا ۹۸ درصد می تواند از بارداری جلوگیری کند.
 • قیمت ارزان و در دسترس بودن: امروزه دیگر انواع کاندوم ها را می توانید در هر داروخانه و فروشگاهی خریداری کنید. مهم ترین مزیت این محصول این است که به هیچ وجه نیاز به نسخه ی پزشک ندارد و از قیمتی بسیار مناسب و مقرون به صرفه برخوردار است.
 • جلوگیری از انواع بیماری های مراقبتی: طبیعتا برای پیشگیری از بیماری های مراقبتی قرص ها و داروهای مختلفی وجود دارد اما این داروها دارای عوارضی هستند. ولی کاندوم یکی از بهترین راه های پیشگیری از این بیماری ها بدون کوچکترین عوارضی است.
 • تغییر ندادن باروری زنان: مطمئنا استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری عوارضی دارند. می توانند تعادل هورمونی طبیعی زنان را تغییر دهند یا احتمال ایجاد لخته خون و سکته مغزی را افزایش دهند. اما استفاده از کاندوم، بر میزان باروری زنان تاثیر بدی نمی گذارد و عوارضی از نظر میزان باروری ندارد.
 • افزایش مدت زمان جنسی و لذات جنسی: این کاندوم ها سبب افزایش مدت زمان جنسی می شوند که سبب به ارگاسم رسیدن چندباره شریک جنسی می شود.

 

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند؟

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان این محصول این است که کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند که این مورد به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل، میزان زود انزالی خود فرد است که چقدر می تواند انزال خود را کنترل کند.

از آنجایی که این موضوع در افراد مختلف، متفاوت است لذا میزان تاثیرگذاری و تاخیر کاندوم های تاخیری در افراد، متفاوت است.

عامل دیگری که میزان تاخیر کاندوم را تعیین می کند نوع کاندوم و نوع مواد تاخیری و میزان مواد تاخیری به کار رفته در آن است. به عنوان مثال کاندوم هایی که دارای میزان مواد تاخیری بیشتری هستند و یا کاندوم های حلقه دار از میزان تاخیر بیشتری برخوردار هستند.

یا کاندوم هایی که در آن ها از بنزوکائین استفاده شده است به گفته ی تولیدکنندگان این محصول، می توانند مدت انزال را تا ۵ دقیقه به تاخیر بیاندازند.

کاندوم تاخیری بهتر است یا اسپری؟

همان طور که می دانید امروزه محصولات بهداشت جنسی متنوعی در بازار موجود است که یکی از رایج ترین آن ها اسپری تاخیری است. اما سوالی که برای افراد به وجود می آید این است که کاندوم تاخیری بهتره یا اسپری؟ پاسخ این سوال را می توان اینگونه بیان کرد:

هم اسپری و هم کاندوم تاخیری از محصولاتی هستند که اگر مشکل زود انزالی دارید می توانند به شما در رفع این مشکل کمک کنند. اگر می خواهید از اسپری استفاده کنید باید به چند نکته توجه کنید.

قبل از استفاده حتما آلت خود را بشویید، اسپری را فقط به کلاهک آلت بزنید، دقت کنید که به هیچ وجه نباید این اسپری وارد مجاری اداری شما شود، زدن اسپری به بیضه ها ممنوع است، زدن اسپری به بدنه آلت کاملا بیهوده است، فاصله اسپری به کلاهک باید ۱۰ سانتی متر باشد و زمان اسپری کردن به کلاهک باید ۴ ثانیه باشد.

زمان اثرگذاری اسپری ۱۰ دقیقه است و شما باید این مدت را منتظر بمانید و سپس عمل دخول را انجام دهید.

این محصول معایبی دارد که از مهم ترین آن ها بی حس کردن واژن زنان در زمان دخول است. لذا سبب کاهش میل جنسی زنان می شود. علاوه بر این استفاده طولانی مدت از این محصول، سبب مشکل در نعوظ و در نتیجه کاهش میل جنسی شما می شود.

لذا با توجه به این عوامل می توان گفت که عوارض اسپری از کاندوم تاخیری بیشتر است و همچنین استفاده از کاندوم تاخیری راحتتر از اسپری است و می توان با خیال راحتتر از آن استفاده کرد.

کاندوم تاخیری از کجا تهیه کنیم؟

با توجه به پرفروش بودن این محصول، امروزه کمپانی های زیادی در سرتاسر دنیا مشغول به تهیه و تولید و عرضه این محصول هستند.

لذا خرید این محصول کار بسیار آسانی است و شما می توانید انواع این محصول را از تمام داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ خریداری کنید.

حتی امروزه بسیاری از شرکت ها اقدام به فروش اینترنتی این محصول نمودند و شما می توانید اینترنتی هم انواع کاندوم تاخیری را خریداری کنید.

اسم بهترین کاندوم تاخیری چیست؟

پاسخ به این سوال که اسم بهترین کاندوم تاخیری چیست کمی سخت است. چرا که امروزه کمپانی های متعددی همچون کدکس، گود لایف، کاپوت، ایموشن و … هستند که هر کدام از آن ها محصولات خود را با ویژگی های خاصی ارائه می دهند.

پس برای اینکه بدانید اسم بهترین کاندوم تاخیری چیست می توانید به داروخانه های فیزیکی و اینترنتی مراجعه کنید و با مطالعه اطلاعات آن ها، بهترین نوع آن را تهیه کنید.

ﺁیا کاندوم تاخیری برای جنین ضرر دارد؟

از آنجایی که دوران بارداری دورانی بسیار حساس است و این محصولات هم دارای مواد بی حسی هستند لذا برای پاسخ دقیق و مطمئن این سوال بهتر است به پزشک معالج و متخصص خود مراجعه کنید.

اما به طور کلی چون کاندوم ها دارای پوشش لاتکس هستند و از مقاومت و خاصیت کشسانی بالایی برخوردارند و مواد بی حسیشان به هیچ وجه وارد واژن نمی شود لذا ترکیب شیمیاییشان به جنین منتقل نمی شود و هیچ تاثیر منفی روی جنین نمی گذارد.

کاندوم تاخیری نیم ساعته

شاید شما هم نام کاندوم تاخیری نیم ساعته را شنیده اید. امروزه بسیاری از کمپانی ها برای اینکه مدت زمان رابطه جنسی را بیشتر افزایش دهند و زود انزالی را بهتر درمان کنند اقدام به تولید کاندوم های Double Delay نموده اند.

این کاندوم ها هم حاوی مواد بی حس کننده اند و هم از دارای حلقه ای در قسمت کلاهک آلت هستند.

به همین دلیل می توانند مدت زمان انزال مردان را تا ۳۰ الی ۴۵ دقیقه به تاخیر بیاندازند.

فرق کاندوم تاخیری با ساده

مطمئنا از مهم ترین فرق کاندوم تاخیری با ساده در مدت زمان انزال مردان است.

افرادی که از کاندوم های ساده استفاده می کنند صرفا برای بهداشت و ایمنی و جلوگیری از بارداری و افزایش میل جنسی است اما کاندومهای تاخیری، برای افزایش دادن مدت زمان جنسی و تاخیر در انزال است و معمولا مردانی که دچار مشکل زودانزالی و اختلال در نعوظ هستند سراغ این کاندومها می روند.